• A Farickás néptánccsoportunk viselettárának bővítése

• Iskolánk, az Endrődy János Alapiskola sikeresen pályázott a Csoóri Sándor Alap pályázatán #csoorisandoralap. A pályázaton nyert összegből az iskola mellett működő Farickás néptánccsoportot támogatjuk. A lányoknak vásároltunk blúzokat, próbacipőket és karaktercipőket.
            Az intézmény nagy hangsúlyt fektet a népi hagyományok beépítésére az oktatásban, ez iskolaprogramunkban is megjelenik, mint mozgáskultúra tanítása óra, melyen a tanulók a népi tánc alapjaival, népi gyermekjátékokkal ismerkedhetnek meg.
            Célunk a Farickás néptánccsoport népviseleti ruhatárának folyamatos bővítése, melyhez nagyban hozzájárult a Csoóri Sándor Alap sikeres pályázata.
            Az újonnan vásárolt ruhákban megcsodálhatják kis táncosainkat szeptember 2-án a Muzslai Szüreti Ünnepségen!