• MEGHÍVÓ A TANÉVNYITÓ ÜNNEPSÉGRE

• Szeretettel várunk minden szülőt és tanulót! Mindenkit, aki megtiszteli tanévnyitó ünnepségünket!

Az iskolabuszok a szokott időben és helyről indulnak, valamint 10:30-kor hazaszállítják a gyerekeket.

• MEGHÍVÓ NYÍLT NAPRA

• Amiért a muzslai Endrődy János Alapiskolát választom:

• teljes szervezettségű alapiskola, a tanítási órákat szakpedagógusok tartják,
            • 160 diákja van, közepes létszámú osztályaiban 13 – 20 diák tanul,
            • a szlovák nyelv mellett további két idegen nyelvet oktatnak: az angolt és a németet,
              szakkörökből bő választékot kínál,
            • körzeti alapiskola, a diákokat Párkányból és a környező teleplésekről reggelente saját iskolabusszal szállítják az iskolába,
            • iskolai étkezdével és napközi otthonnal is rendelkezik,
            • főállásban gyermekpszichológus foglalkozik a tanulókkal,
            • az oktatást három pedagógus asszisztens segíti
            • a hittant a muzslai plébános, Borka Iván atya tartja, az nnepélyes tanévkezdés és az ünnepélyes tanévzáró ünnepi misével kezdődik a muzslai Kisboldogasszony Plébániatemplomban,
            • a testnevelési órákat a korszerű, művilágítással ellátott többfunkciós, műfves sportpályán és a közeli sportcsarnokban tartják,
            • diákjai természetiskolába és sítúrára járnak,
            • foci diákcsapata van, amely rangos tornákon szokott megmérkőzni
            • a diákok egy része az AC Muzsla korosztályos csapataiban, versenyszerűen focizik,
            • az iskola épletében tartja óráit és gyakorlatait a Papp Katalin Magán Művészeti Alapiskola, melynek székhelye is itt található,
            • tanulói szervezetten látogatják a gazdag könyvállománnyal rendelkező, korszerű községi könyvtárat: közös olvasásra, író-olvasó találkozóra, a papírszínház előadásának megtekintésére, személyiségfejlesztő gyakorlatokra, élménybeszámolókra, közös foglalkozásra, a kollektív csapatszellem elmélyítésére,
            • a diákok gyermekszínházi látogatásra járnak a helyi kultúrházba és a komáromi Jókai Színházba,
            • fontos az összetartozás, a közösségi szellem; az öregdiákok visszajárnak alma materkbe, 5 évente találkoznak egy közös ünnepségen, majd az osztálytalálkozón,
            • az iskola fenntartója, Muzsla Község az alapiskola minden végzős diákjának bőkezű, akár 1.200 € anyagi támogatást nyújt az Endrődy János Esélyteremtő Alapból.

Találkozzunk a muzslai suliban, az Endrődy János Alapiskolában!

• Az aradi vértanúkra emlékeztünk

• Októberben 8-án iskolánk közössége az aradi vértanúk emléke előtt tisztelegett. Az ünnepséget a felső tagozatos tanulók Saaghy Vendel sírjának a szabadságharc bebörtönzött pap mártírjának koszorúzásával kezdték. A község kultúrházában a 6., 8. és 9. osztályos diákok emlékműsort mutattak be, amely Antoš Bernadett és Bottyán Pál rendezésében jött létre.

Köszönet a méltó emlékezésért.

• Természetiskola 2018.

•   Iskolánk 5. osztályos tanulóival 2018. szeptember 10-étől csodálatos napokat töltöttünk a Szlovák Paradicsomban, Hollópatakon.

Nagyon tanulságos hét volt számunkra, a táj gyönyörű és az időjárás is kedvezően alakult, így lehetőség nyílt túrákat tenni a hegyekben. Meglátogattuk a Dobsinai jégbarlangot, bebarangoltuk a környező hegyeket, völgyeket. A gyerekek közvetlenül tapasztalhatták meg a természet varázslatos színeit, hangjait. Növényeket gyűjtöttek, melyekkel az ottani rendhagyó természetismeret órán foglalkoztak kinn a szabadban.

Természetesen nem maradhatott el a szórakozás sem, a délutáni és esti közös játékok, vetélkedők közelebb hozták egymáshoz a csapatot, így igazán kellemes élményekkel feltöltődve, kipihenve érkeztünk haza.

Kovács Anasztázia és Kétyi Anna

• Ünnepélyes tanévnyitó 2018.09.03.

• Elérkezett az új iskolaév kezdete. Bízunk benne, hogy ebben az új évben az iskola, a szülők és a község együttműködése gyümölcsöző lesz, hiszen mindannyian egy közös célért, a gyermekek boldogulásáért dolgozunk. Sok sikert mindannyiunknak!

• 2018/2019 tanév

•

Minden kollégának és tanulónak sikerekkel és élményekkel teli új tanévet kíván az Endrődy János Alapiskola vezetősége.

• Regionális történelmi verseny Párkány 2018.3.16.

• A Csemadok Párkányi Alapszervezete és a Csemadok Érsekújvári Területi Választmánya a XXXIII. Balassi Bálint Kultúrális Napok keretében regionális történelmi versenyt rendezett a környék alapiskoláinak részvételével. Az idei vetélkedő témája: Mátyás király és a reneszánsz volt. Iskolánkat csapata:

Gróf Virág (7. osztály), Kosztolánszky Kiara (7. osztály) és Száz Emese (9.osztály) az előkelő 3. helyezést szerezte meg. Legmagasabb pontszámot a rajzos feladattal szerezték. Gratulálunk és köszönjük Antoš Bernadett tanító néninek a felkészítést.

• Regionális rajzverseny Mátyás királyról 2018.3.16.

• Az érsekújvári Czuczor Gergely Alapiskola minden évben a Czuczor-hét keretén belül rajversenyt hirdet. Iskolánk tanulói szívesen kapcsolódnak be ebbe a versenybe. Örömmel kaptuk kézhez az elismerő okleveleket, amelyek arról tanúskodnak, hogy diákjaink munkái minden szinten megállják a helyüket.

Aranysávos oklevelet kapott: Cseresznyés Vanda Nikolett, Kostolánsky Kiara, Száz Emese, Szabó Benedek, Gábriš Nikoletta, Štrbík Lea, Bachorecz Lara Hanna, Hegedűs Boglárka és Ruzsík Lilien.

Gratulálunk és köszönjük a felkészítést Benkó Mária, Fekete Éva és Zács Olga tanító néniknek.