• English Star - angol nemzetközi verseny

2021. június 17-én került sor iskolánkban az English Star nemzetközi angol nyelvi verseny megrendezésére. A verseny fő küldetése az angol nyelv népszerűsítése az iskolákban. A versenyen 17 tanulónk mutathatta be a képességeit és tudását. Minden tanuló a szorgalmasan készült a versenyre, s reméljük, hogy tanulóink fáradhatatlan munkája nem marad eredmény nélkül. Az eredményhirdetésre szeptemberig várni kell, bízunk abban, hogy tanulóink szép helyezéseket érnek el.

Versenyzőink: 3. osztály: Hornyák Dávid, 4. osztály: Szabó Áron, Fundárek Nóra, Kormos László; 5. osztály: Magyar Máté, Rónavölgyi Áron, Szurdi Róbert; 6. osztály: Diósi Attila, Vágvölgyi Orsolya, Radošicky Emma; 7. osztály Štrbík Lea, Oszlík Gegrő, Dencső Denis; 8. osztály: Hornyák Daniel, Kiš Rebeka; 9. osztály: Dallos Attila, Piski Krisztián.

Köszönjük a tanulóinknak a részvételt és a felkészítő tanároknak, Fundárek Szilvia és Krajčír Tímea tanító néniknek a felkészítést!

Angol olimpiász

Iskolánk minden évben bekapcsolódik az angol olimpiász járási fordulójába, ahová mindig az iskolai forduló legjobbja mehet. A versenynek van egy írásbeli és egy szóbeli része, mindkettő nagyon igényes, amit mi sem bizonyít jobban, hogy a környékünkről nagyon kevés iskola kapcsolódik be. Az idén a verseny online formában zajlott, iskolánkat a járási fordulón Dencső Denis képviselte, aki a 14. helyen végzett.

Gratulálunk Denisnek az elért helyezéshez!