• 2021.04.09.

• Környezettudatosság és fenntarthatóság - online előadás az iskolánkban

Az iskolánk lehetőséget kapott, hogy bekapcsolódjon az Innovatív ökotudatos szemléletformálás az iskolában c. projektbe. A pályázat keretén belül az iskolánk tanulói egy előadáson vettek részt, amit egy versenyfelhívás követett.

A felső tagozatos tanulóink számára április 9-én Retkes Rebeka és Retkes Kincső testvérpár tartott előadást a környezettudatosságról. A „találkozó” online formában, a Google Meet felületén keresztül zajlott, amelybe több, mint 60 tanuló kapcsolódott be.

Az előadás többek közt a víztakarékosság, az energiatakarékosság, a hulladékgazdálkodás, a fenntartható termékek, az anyagtakarékosság és az otthoni újrahasznosított eszközök témáit érintette. A diákjainkat játékosan - különböző vetélkedők és feladványokon keresztül - oktatták a környezettudatosság fontosságáról. Egy kisfilm vetítése után a tanulóknak kérdéssort kellett megoldaniuk, majd egy keresztrejtvény válaszait keresték. A kreatív gondolkodást igénylő feladatokkal is remekül boldogultak. A rendhagyó tanórán jókedv uralkodott, tanulóink örömmel oldották a feladványokat. Az aktívan szereplő diákok jutalomban részesülnek.

A diákok szemléletváltásának elősegítése érdekében egy versenyt hirdettek meg - a tanulók a környezettudatosság témájában elkészített munkákkal (ami lehet rajz, vers, makett vagy videó) pályázhatnak. A résztvevőknek kreatív módon kell bemutatniuk, hogy hogyan teszik otthonukat és az iskolájukat környezetbarátabbá. A fődíj egy vadonatúj kerékpár, a résztvevők pedig könyvcsomagot és otthoni hulladékcsökkentő eszközöket nyerhetnek.

Az ECO-EDU csapatnak köszönjük a kiváló lehetőséget és a remek előadást!