• 2021.09.29.

•             Tanulmányi kirándulás 8 -9. osztály

2021. szeptember 29-én az Endrődy János Alapiskola tanulmányi kirándulást szervezett a 8. és 9. osztály számára, melynek keretén belül meglátogatták Jedlik Ányos szülőfalujában felállított kiállítást a Kis Technikai Múzeumban.

Jedlik Ányos nevéhez több mint 86 találmány kapcsolható. Leghíresebb találmányai a szódavíz előállítása és a dinamó kivitelezése volt. Iskolánk csoportját Szímő polgármestere fogadta, aki megismertetett bennünket Jedlik Ányos múltjával és munkáságával. A tárlat megtekintése után Bottyán Pál tanár úr Az elektromos fejlesztők címmel rendhagyó fizika órát tartott a tanulóknak.

A következő program a szódagyár megtekintése volt. A múzeumban 20. századi elektromos műszaki cikkekkel ismerkedhettünk meg, ugyancsak a szódagyártás lépéseit is elsajátíthattuk.  A hazafelé tartó úton meglátogattuk a gútai vízimalmot is. Átsétáltunk Közép-Európa leghosszabb fahídján, majd a vízimalom működéséről hallhattunk előadást. A közeli, de tartalmas kirándulásról tudással és élményekkel gazdagodva térhetünk haza.

Kirándulást Farkas Iván polgármester Úr kezdeményezte, támogatta.