• A természettudományok világában

Iskolánk tanulóit a 2020/2021-es tanév szeptemberében egy modernizált bútorokkal és új tansegédeszközökkel felszerelt természettudományi szaktanterem várta. Ennek köszönhetően a tanulók és az oktató pedagógusok közös munkáját számos biológiai modell, fizikai és kémiai segédeszköz, digitális mikroszkóp  segíti.

A szaktanterem  úgy a természettudományi tantárgyak oktatására, mint a  természettudományi versenyekre, tantárgyi olimpiákra való felkészítésre is alkalmas, mivel a tansegédeszközök testközelben állnak a rendelkezésünkre a tanítási órákon ill. szakköri tevékenység során.  A tanulói megfigyelésekhez, kísérletekhez alkalmazkodva rendszeresen frissítjünk és bővítünk a szükséges eszközöket, vegyszereket. Hisszük, hogy a gyerekek könnyebben elsajátítják az új ismereteket, ha valós, kézzelfogható segédeszközökkel, modellekkel dolgozhatnak. Az itt található interaktív tábla is számos lehetőségeket rejt magában, melynek segítségével a pedagógusok kreativitásukat felhasználva taníthatják a gyerekeket. A szaktanteremben kifüggesztett projektmunkák is láthatóak, melyek tanusítják  a biológiai olimpiászokon elért eredményeket.

Bízom benne, hogy tartalmas órákat tölthetünk, élhetünk át a gyerekekkel együtt a mi megújult szaktantermünkben ill. hogy minden tanuló kézzelfoghatóbban, maradandóbban sajátítja el az új ismereteket.

Mgr. Izsóf Edit

biológia-kémia szakos tanár