• Verőcke Irodalmi Színpad

A színjátszó szakkörnek intézményünkben már több éves hagyománya van. Kezdetben  a felső tagozatos tanulók körében volt népszerű. Manapság kicsik és nagyok egyaránt tagjai. szakkör lényege, hogy a gyermekek személyisége harmonikusan fejlődjön. A vidám hangulatú foglalkozáson a prózai előadások maradandó élményt nyújtsanak a diákoknak.

A színjátszó csoport elsődleges célja, hogy a gyerekek a drámajátékos foglalkozás során felfedezzék saját arcaikat, képességeiket, erősségeiket, és nem utolsósorban: megismerjék egymást. Egy előadás elkészítése során megismerkedhetnek a színház világával. Kipróbálhatják magukat egyéni és csoportos színpadi helyzetben, és ami a legfontosabb: megtapasztalhatják a közös alkotás örömét.

Az elmúlt évek során már sok sikert aratott a zenés darabok és mesék feldolgozása, ez a gyermekek szívéhez közelebb áll, könnyebben ki tudják a zene által fejezni magukat.

A gyerekek részeseivé válnak az ismeretek befogadásának, nemcsak passzív szereplői  a szakköröknek, hanem alkotói, szerzői is, hiszen a meglévő tudásuk, tapasztalatuk, ismereteik, átélt élményeik gazdagítják, színesítik a foglalkozásokat.

Mgr. Kovács Anasztázia