• Iskolai Könyvtár

Iskolánk mindennapjaiban fontos stratégiai elem és alapvető követelmény, hogy tanulóink hitelesen tudjanak információkat gyűjteni, és azokat a már meglévő ismeretekhez kapcsolni. Ezt a feladatot a könyvtár biztosítja.

Az Endrődy János Alapiskolában működő iskolai könyvtár elsősorban a gyermekeknek szóló könyveket és egyéb dokumentumokat gyűjt. Gyűjtőkörébe tartozik minden, ami az iskolai oktatást, nevelést és tanulást szolgálja. A pedagógusok számára segédkönyvtárként működik.

Közel 1500 kötetből lehet szabadpolcon válogatni, a klasszikus mesék, regények mellett kortárs írók művei közül is. Kicsiknek szóló meséktől kezdve felnőttekig minden korosztály számára van olvasnivaló. Könyvtárunk könyvállománya évente gyarapodik. Igyekszünk a gyermekek igényeinek megfelelően bővíteni az olvasnivalót. Kihasználunk minden pályázati lehetőséget arra, hogy változatossá tegyük könyvtárunkat. A tanulást és a tanulmányi versenyekre való készületet segíti az ifjúsági ismeretterjesztő könyvekből, szakkönyvekből, lexikonokból álló állományrész. Könyvtárunk heti két alkalommal tart nyitva tanulóink és pedagógusaink számára.

Az év során több könyvtári órán van alkalmuk a tanulóknak elsajátítani a könyvtári ismereteket.

Tartalmas tanórán kívüli programok várják őket.

Az alsó tagozatosoknak mesevetélkedők, a felső tagozatosoknak szépirodalmi regényekből irodalmi vetélkedők és író- olvasó találkozók kerülnek megrendezésre. Ezenkívül szorosan együttműködünk a Helyi Könyvtárral is, ahol a könyvtár dolgozói érdekes progarmokat rendeznek tanulóink számára.

Mgr. Kovács Anasztázia

magyar nyelv- szlovák nyelv szakos tanár